Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > RTIC - Výstava fotografií 1960 - 1998

RTIC - Výstava fotografií 1960 - 1998Datum konání:
1.8.2013

Město Kostelec nad Orlicí ve spolupráci s Regionálním turistickém a informačním centrem Kostelec nad Orlicí připravilo výstavu starých fotografií.

Výstava zavede návštěvníky do let od roku 1960 do 1998. Tyto fotografie byly uloženy v archivu městského úřadu a do dnešního dne nebyly volně k nahlédnutí pro veřejnost. Již první den od otevření byl o výstavu velký zájem, a proto jsme se rozhodli, že výstavní panely doplníme fotografiemi od roku 1900.

Je zde  k vidění i vývoj městské správy v Kostelci nad Orlicí, a to od roku 1765 po současnost tzn. od purkmistrů, předsedů místního a městského národního výboru až po starosty města Kostelce nad Orlicí vč. fotografií. Tato část výstavy je také představením jedné z kapitol připravované knihy „Kostelec nad Orlicí v zrcadle času“, která vyjde nejpozději začátkem příštího roku.

Rádi bychom ve výstavách pokračovali i v dalších letech, a proto bychom touto cestou chtěli  oslovit širokou veřejnost. Pokud se chcete podělit s ostatními o fotografie ze svých sbírek, budeme velice rádi. Fotografie je možné zanést na Městský úřad Kostelec nad Orlicí, organizačně-správní odbor k paní Šárce Slezákové. Snímky Vám samozřejmě ihned po nascanování vrátíme.

Výstava je přístupná veřejnosti do srpna 2013 v Regionálním turistickém a informačním centru Kostelec nad Orlicí v pondělí – pátek 08:00 – 17:00 hodin; sobota 09:00 ­– 13:00 hodin.